יום ב', כא’ בסיון תשע”ט
דף הבית מידע להורה ולתלמיד מרחבי כיתות חדר מורים יצירת קשר
על פי הנחיות משרד החינוך בתאריך 7/8/14 יתקיים מועד ג במתמטיקה לתלמידים שנרשמו למועד ב' וגם לתלמידים שלא נרשמו למועד ב'. תלמידים יכולים להירשם לבחינה עד ליום שלישי 5/8/14 ( אצל מחנכות הכיתות).
מזה שלוש שנים כמסורת, בסוף שנת הלימודים, נערך טכס מצטיינים במקיף ט' . אליו מוזמנים תלמידים מצטיינים ובני משפחותיהם.
בית ספר מקיף ט' אשדוד זכה בהצטיינות בהובלת פרויקט עתודה מדעית במחוז דרום ונבחר כבית ספר מדגים בהובלת שינוי והטמעת המצוינות ברמה מחוזית וארצית.
במסגרת לימודי תרבות ומורשת ישראל, המתקיימים במקיף ט', הנהלת ביה"ס וצוות מורשת החליטו ליזום מסע בעקבות המורשת היהודית לכלל חטיבת הביניים.
אנו עומדים בפתחה של חופשת הקיץ המאפשרת לכם בני הנוער זמן לבילוי, ל"מילוי מצברים", לבטלה ולהנאות שונות. אנחנו קוראים לכם לנצל את הזמן לפעילויות מהנות ומאמינים שתדעו להימנע ממצבי סיכון מיותרים ולנהוג באחריות!
פעם בשנה תלמידי שכבה ט' יוצאים למסע "כוכב" לגליל העליון. המסע ייחודי לשל"ח ומאפשר לתלמידים לשלב למידה בכיתה עם למידה משמעותית על סדנת הלימוד העוסקת באזור ההר בישראל בדגש על הגליל העליון.
במסגרת תכנית "יזמים צעירים" במקיף ט' שהתקיימה לאורך כל השנה הקימה הקבוצה חברה עסקית קטנה הקבוצה כוללת 13 תלמידים משכבה ט' בליווי של מהנדסים מ"אלת"א" וסטודנטים ממכללת "סמי שמעון".
אות ראש העיר אשדוד לקידום האמנות בקטגוריה של מוסד המשלב בעלי צרכים מיוחדים.
כמידי שנה אנו נוהגים לקיים שבוע בריאות בית ספרי. שבוע הבריאות התקיים בין התאריכים בין התאריכים 8-5-15-5 . במסגרת שבוע זה תלמידי חטיבת הביניים נחשפו לפעילויות, סדנאות, הרצאות והצגות בנושאים שונים.
זו מסורת רבת שנים, בה במקיף ט' לא שוכחים את המסורת, המורשת והזהות היהודית. עם בוא האביב ולקראת חג הפסח הבא עלינו לטובה, הנהלת ביה"ס הזמינה את הרב הקהילתי, הרב לאופר להרצות לתלמידי ביה"ס על אורחות החג, המסורת, משמעות חג הפסח, יציאת מצרים ועריכת שולחן הסדר כהלכתו.
ביום שלישי, ה- 1.4.14, התקיימה תחרות "הנואם הצעיר" באולם "מונארט" באשדוד. התחרות על-שמו של דורון דנקנר ז"ל, והיא מאורגנת ע"י מועדון רוטרי בשיתוף המועצה לארץ ישראל יפה.
משרד החינוך רואה בפעילות ההתנדבותית למען הזולת ערך חינוכי רב. נושא התרמות הוא חלק מתוכנית חינוכית שמשרד החינוך מנהיג במטרה לחנך את התלמידים ליטול חלק בעשייה למען הציבור ללא תמורה ולפתח מודעות אנושית וחברתית.
בשבוע שעבר התקיימה אליפות ארצית לרובוטים- רובוקופ גו'ניור הארצית, באוניברסיטת בר אילן. התחרות היא חלק מתחרות רובוקאפ העולמית שנהגתה לראשונה ע"י קבוצת חוקרים יפנים ואמריקאים בשנת 1993 נערכה לראשונה ביפן בשנת 1997.
אין דבר מקרי בעולם. כל מצב בו אנו נתקלים נתפר במיוחד עבורנו, כל הזדמנות היא מתנה שעוזרת לנו להתקדם ולהפוך לאדם שאנחנו רוצים באמת להיות.
תלמידי כיתה ח'6 ממקיף ט', פועלים בתקופה האחרונה במסגרת תכנית "כתבי סביבה צעירים". 'כתבי סביבה צעירים' היא רשת בינלאומית של בני נוער העוסקים בעיתונות וחינוך סביבתי לפיתוח בר קיימא.
כחלק מתהליך המעברים בו תלמידי כיתות ו' מגיעים למקיף ט'. הנהלת ביה"ס בשיתוף עם צוות חנ"ג ובנות כיתה יא'4, הכינו הפסקה פעילה מדהימה לתלמידי בי"ס קשת.
במסגרת יום המעשים הטובים, המתקיים משנת 2007 כיום שיא לעשייה התנדבותית, קהילתית וסביבתית. במקיף ט' נערכו לקראת יום זה כיום המהווה הזדמנות לממש כל יוזמה למען מטרה טובה ולהוציאה לפועל.
תלמידי כיתה ח'6, יחד עם מחנכת הכיתה ממקיף ט', יזמו פעילות התנדבותית בכפר הילדים והנוער "נווה גלים" .
לקראת חג פורים תלמידי כיתה ח'7 יחד עם מחנכת הכיתה לאה קקו ורכזת מעורבות חברתית, שרי ציוני, יזמו פעילות בדיור מוגן "בית הרותם" ברובע יג'.
במהלך חודש מרץ התקיים מרתון מרתק של סופרים ומשוררים לתלמידי חט"ב במקיף ט', אשר יזמו והובילו צוות הספרייה והנהלת ביה"ס כמסורת רבת שנים.
ביום רביעי, י' באדר ב' תשע"ד, 12.3.2014 התקיים מפגש עם הסופרת ריקה ברקוביץ' לתלמידי שכבה ח'. ריקה ברקוביץ (לוין) היא סופרת, משוררת, מנחת סדנאות כתיבה ומוֹ"ל הוצאת ספרי בא"ר.
יום המעשים הטובים הוא יום בינלאומי שנתי המעלה את המעשים הטובים לראש סדר היום הציבורי, בישראל ובעולם.
בתחילת חודש מרץ, במסגרת תכנית עתודה מדעית-טכנולוגית במקיף ט', תלמידי שכבה י' נחשפו להרצאה מרתקת של נציג מחברת אינטל.
לאורך השנה 21, תלמידי כיתה ח' ממקיף ט' השתתפו בתוכנית "אשנב להנדסה" במכללת סמי שמעון. במסגרת התוכנית התלמידים נחשפו לתכנים שונים מעולם ההנדסה.
ביום שני, א' באדר ב' תשע"ד, 3.3.2014 התקיים מפגש עם הסופרת חנה לבנה לתלמידי שכבה ז'.
ביום שלישי 18/02/14 התקיימה במקיף ט' "סדנת אומן" בשיתוף אגודת אמני אשדוד בנושא "האחר הוא אני". בסדנה אשר נקראה "אהבה ביחד" לקחו חלק תלמידי החינוך הרגיל וכיתות התקשורת בבית הספר.
תלמידי שכבה י"א יצאו ל"מסע" של חיבור בינם לבין עצמם ועד לחיבור למדינה. התהליך התבצע דרך מסעות לאורכה של הארץ, בשיטה של מעגלי חינוך, מהמעגל הקטן ביותר (אני ועצמי) ועד למעגלים הגדולים ביותר (העם, הארץ והמדינה). עוברים דרך הכותל, חלקת גדולי האומה וסיפורים של אנשים שעשו כאן שינוי.
כיום מהווה הרשת (והרשת החברתית בפרט) זירה בלתי נפרדת מחיי הילדים ובני הנוער. למעשה, זירה זו מהווה את ההמשך הישיר של האינטראקציות החברתיות המתקיימות פנים אל פנים.
כמדי שנה נערך חידון "סובב ישראל" בתחומי הגאוגרפיה והסביבה בישראל לתלמידי חטיבות הביניים מכל המגזרים. השנה זהו חידון העשור.
כיתת טו"ב – טכנאי ובגרות, הינה מסלול לימודים חדש שיזם משרד החינוך בשיתוף צה"ל והתאחדות התעשיינים. מטרת התכנית לקדם את החינוך הטכנולוגי ולהגדיל את מספר התלמידים הלומדים במגמות החשמל וההנדסה, וזאת על מנת לצמצם את המחסור בכוח אדם איכותי – טכנולוגי בתעשייה ובצבא.
ביום רביעי, ה באדר א', 5.2.2014 נערך סיור לתלמידי כיתה ט'.במהלך היום נחשפו התלמידים למקצוע הכימיה ולאפשרויות הגלומות בו.
ביום שני ה- 27/1 יצויין בכל העולם יום הזיכרון הבינלאומי לשואה. ב-1 בנובמבר 2005 החליט האו"ם על ה-27/1 כיום זיכרון בינלאומי להנצחת קרבנות השואה. היום בו שוחרר מחנה ההשמדה אושוויץ ע"י הצבא האדום, המחנה המסמל יותר מכול את הניסיון להשמדה טוטאלית של העם היהודי.
בתאריך 12.1.2014 התקיימה הרצאה בנושא קידום המדע ושבירת סטריאוטיפים ביחס לנשים בתחום המדע בספריית מקיף ט' אשדוד.
ביום רביעי ה 8/01/14, העביר תלמיד כיתה י"א2 בבית הספר, יוני בן חמו, לכיתות י' הרצאת חשיפה למסלול LEAD, המסלול המוביל בארץ לקידום ופיתוח מנהיגות צעירה.
בתאריך 3.1.2014 נערכה תחרות "אלוף העברית" באשכול הפיס במקיף א'.
המצוינות היא מידת הרצון השאיפה למצוינות היא מידת ההשקעה, השמיים הם הגבול והדרך היא דרך ארץ. המוטו המלווה את תלמידי מקיף ט' בדרכם להצלחה.
בתאריך 24/12/13 התקיים סיור לימודי במפעל חברת אינטל בקרית-גת. הסיור בוצע לתלמידי העתודה המדעית בשכבה י'.
אשדוד מונה 241,162 תושבים. בכאלפיים משפחות בעיר ישנם אנשים עם צרכים מיוחדים. שבוע החשיפה תתקיים בתאריכים 22-26.12.2013 ברחבי העיר, תחת הכותרת "ואהבת לרעך כמוך", בא להראות את פניה של העיר המחבקת ומטפלת באוכלוסיות אלה, תוך העלאת המודעות ליחס הנכון בציבור הרחב.
במסגרת שבוע העלאת המודעות לאוכלוסיות בעלי הצרכים המיוחדים באשדוד, הצוות החינוכי במקיף ט' בחר לפעול בצורה ייחודית.
בתאריך 15/12/13 התקיימה הרצאה לתלמידי העתודה המדעית בשכבה ט'.
תלמידי כיתות ז' במקיף ט', במהלך החודשיים האחרונים עברו פעילות כישורי חיים במסגרת התוכנית הייעוצית בשיעורי החינוך בנושא מניעת אלימות.
קמפיין "חושבים חיים" ממשיך להתפשט ולהרחיב את מעגל הנהגים הנוטלים אחריות על נהיגתם וזהירים יותר. תשאלו את תלמידי י"ב במקיף ט' שנחשפו השבוע למשמעותה של נהיגה תחת השפעת אלכוהול וההבנה עד כמה היא יכולה להיות מסוכנת ומסכנת את המשתמשים בדרך.
במסגרת תכנית ההכנה לצה"ל וחשיפת התלמידים לשירות משמעותי ביקרו בבית הספר חייל הים לכיתות יב' ולשכת גיוס לכיתות יא'.
היחידה לנוער שוחר מדע ע"ש דב לאוטמן באוניברסיטת תל-אביב, מקיימת תחרות חיבורים נושאת פרסים לנוער, כתות ט'-י"ב, בה הם מוזמנים להציע מועמדים ו/או תחומים לפרס דן דוד.
במקיף ט', כבכל שנה כמסורת, מחליטים לפתוח את פעילות שנת בת/בר המצווה בערב מרתק בצפייה בהצגה "קוביות של שוקולד".
בתאריך ה- 13.11.13 תלמידי שכבה י"ב ביה"ס מקיף ט' אשדוד יצאו לסיור בבית המשפט העליון ולאחר מכן התכנסו במרכז ויצ"ו לשיחה על הבעיות האזרחיות הקיימות במציאות של ישראל כיום.
"נפש בריאה בגוף בריא" זו לא סתם סיסמא. מחקרים רבים מוכיחים שמצב רוחו של האדם תלוי באופן משמעותי במזון אותו הוא מכניס לגופו ובמידת הכושר הגופני שלו. לכן, בית הספר מקיף ט' החליט לקחת חלק ביוזמה הארצית הנקראת "שבוע בריאות" ולחנך את תלמידיו לאורח חיים בריא ונכון.
ספר- מי קרא?במסגרת מעורבות חברתית בבתי הספר העל יסודיים, מקיף ט' משתתף בפרויקט עירוני ייחודי "ספר זה כל הסיפור", במסגרתו חונכים תלמידי שכבה ט' את ילדי הגנים הסמוכים לביה"ס בנושא קריאה והבנת הנקרא באמצעות הקראה חוזרת של סיפורים בגן.
מיליון ישראלים אומרים "האחר הוא אני". מטרת האמנה היא לקדם את כינונה של חברת מופת, לשמש אבן יסוד לקידום הערכים המובילים שנרצה לחיות לאורם כחברה וכפרטים ולחבר את כל השותפים למעשה החינוכי - תלמידים, מורים, אנשי חינוך והורים - סביב יסודות של שוויון וצדק המשמשים תשתית לקיומה של כל חברה אנושית...
בהשראת חג החנוכה הקרב ובא, נערכו ערבי הורים להורי תלמידי שכבה ח'.
יום הסובלנות הבינלאומי יחול ביום שבת, י"ג בכסלו תשע"ד 26.11.2013, יום שמטרתו בין השאר לעצור ממלאכת היום ולייצר שיח אנושי חם, שיח בין משפחה, חברים, והקהילה. לוינס, ההוגה היהודי טען שהשיח האנושי, התקשורת בין בני האדם, היא הבסיס לבניית חברה נטולת אלימות.
בשבוע שעבר, יצאו 90 תלמידים ותלמידות משכבות ז'-ח' ממקיף ט' ליום גיבוש של תנועת המחנות העולים ביער אשדוד. יום הגיבוש היה מוצלח ביותר, כלל בישולי שדה, משימות שדאות ואתגר קבוצתיות ותחרות בין שלוש קבוצות: שתי כיתות אם משכבה ז' וקבוצה נבחרת משכבה ח', כחלק מפרויקט מנהיגות ייחודי של התנועה.
בתאריכים 6-7/11/2013 יצאו תלמידי שכבה ט' לגיחה המסורתית בת היומיים בפארק אשכול שבדרום. השנה נושא הגיחה היה יחידות צה"ל השונות: שייטת, צנחנים, דובדבן, גולני, צוללות, שלדג וגבעתי.
תכנית 'כתבי סביבה צעירים' הנה תכנית בינלאומית של בני נוער העוסקים בעיתונות וחינוך סביבתי לפיתוח בר קיימא.
שיעור סינכרוני לרגל יום ה-30 לפטירתו של הרב עובדיה יוסף. נושא השיעור: התרת העגונות אחרי מלחמת יום הכיפורים ע"י הראשון לציון - הרב עובדיה יוסף זצ"ל לתלמידי מגמת תושב"ע בשכבות י"א-י"ב
צוות הספרייה הוא חלק בלתי נפרד ממערך הלמידה ומחיי התרבות. שותפים פעילים ביוזמות ותכנים עם משמעות ומהות.
נבחרת הכדורסל שלנו לכיתות י-יב' העפילה לשלב הגמר במחוז דרום לאחר שגברה במשחק הקובע במשחק צמוד ומותח על מקיף עומר
בתאריך 24-10-2013, יום ה', תתקיים בבית ספרינו יום בחירות לתפקיד יו"ר מועצת התלמידים. שרי ציוני, רכזת המעורבות ומנחת מועצת התלמידים הבית ספרית, מסבירה כי מטרת הפעילות הייתה כפולה, גם לערוך קמפיין בחירות ולבחור במועמד ראוי וגם ללמד את התלמידים בבית הספר על תהליך הבחירות שהתרחש ממש במקביל ברשויות המקומיות.
כיתת טו"ב יב'8 – טכנאי ובגרות. המצגת כוללת: מבנה שנת הלימודים, מקצועות הלימוד, בחינות גמר בכתב, זכאות לתעודת טכנאי מוסמך, אופציות להמשך לימודים וסיכום
קרא עוד...
לוחמי סיירת "דובדבן" פשטו היום על אשדוד וכבשו בסערה את מקיף ט'. היעד: שכבת כיתות י"ב. הטקטיקה: שימוש בטכנולוגיות ובכושר שכנוע. מהלך האירוע: התעניינות גוברת וסקרנות. המסקנה: מי שרוצה שירות אתגרי ומשמעותי מוזמן לסיירת
המעבר מכיתה ו' לכיתה ז' איננו עניין של מה בכך. תשאלו כל תלמיד חדש העושה את צעדיו הראשונים במקיף ויאמר לך שבצד ההתרגשות וההתלהבות מהיותו "בוגר" בבית ספר תיכון הוא אחוז בלא מעט לבטים וחששות מאי הודאות וממה שמזמן לו עתידו בבית הספר. במקיף ט' יזמו "נחיתה רכה" לתלמידי כיתות ז'. התוצאה: הרבה מאוד חיוכים ושקט נפשי
אשדוד מעודדת פעילות של תנועות הנוער ובבתי הספר המקיפים מקיימים פעילות ערכית בין ומחוץ לכותלי בית הספר. מקיף ט' קיים השבוע הפנינג ססגוני לכל תנועות הנוער, במסגרת שבוע תנועות הנוער, ופתח את בית הספר לטובת גיוס תלמידים ושילובם בפעילות הלא פורמאלית שלאחר הצהריים והערב. שילוב נכון של חינוך לערכים.
תלמידי השכבה הצעירה במקיף ט' קבלו את השנה החדשה בסימן מורשת תרבות ישראל. הם האזינו להרצאות, בצעו פעילות ערכית חווייתית, יצאו לביקור בבית כנסת ולמדו על משמעות השופר. בית הספר: חוויה רוחנית המשלבת חינוך לערכי מורשת והתרוממות רוח, כיאה לימי חשבון הנפש.
"שוב נתחיל מחדש"... אנו מקדמים את ילדכם בברכה ומאחלים להם הצלחה בבית ספרנו. המשימות המוטלות על כולנו הן רבות ומגוונות, אך ע"י שיתוף פעולה של המורים, ההורים והתלמידים נוכל להגשים יחד את המטרות המשותפות לכולנו.
לספרייה יש משמעות ומשקל רב בתהליכי השינוי המתחוללים בתלמיד ובאקלים המוסדי. הכרה זו הביאה את משרד החינוך לקיום תחרות ארצית, "ספרייה מובילה שינוי", בה נטלו חלק בתי ספר מכל הארץ. הספרייה של מקיף ט' זכתה בפרס היוקרתי ובחודש יולי תוענק לה תעודת הוקרה ופרס על סך 10,000 ₪.
תלמידי מגמת הרובוטיקה של מקיף ט' קטפו את המקום השלישי בתחרות "רובוקאפ" העולמית בקטגוריה רובוט הצלה "סופר טיים".
פדגוגיה
חינוך חברתי ערכי וקהילתי
הכנה לצה"ל
פינת יעוץ
הפינה להורות משמעותית
מרחבים מקצועיים
מועצת התלמידים
ספרייה
חקר שורשים
משלחת פולין
פינת זיכרון
שעת חירום
פורומים
מידעון חודשי
ארכיון כתבות
אנחנו בכותרות תשע"ט  
אנחנו בכותרות תשע"ח  
אנחנו בכותרות תשע"ז