יום ב', כא’ בסיון תשע”ט
דף הבית מידע להורה ולתלמיד מרחבי כיתות חדר מורים יצירת קשר
תמצית הפעילויות שהתקיימו בביה"ס בשנה"ל תשע"ו
ביוזמת שר החינוך נפתלי בנט ומנהלת מקיף ט', הגב' אוסנת מורדו הוקדש מפגש מרגש ומיוחד במינו בסימן אמירת תודה לעובדי המנהלה לקראת יציאה לחופשת חג הפסח. במפגש זה המנהלת, וועד המורים ונציגי מועצת התלמידים ברכו את אנשי המנהלה.
במהלך חודש מרץ התקיימו מפגשים מרתקים עם שלושה סופרים לתלמידי חט"ב במקיף ט' ביוזמת צוות הספרייה והנהלת ביה"ס כמסורת רבת שנים.
כ- 200 תלמידי מגמת פיזיקה מישראל ומאירופה התכנסו במכון ויצמן כדי לפרוץ כספות. מדובר בתחרות ארצית, אשר מהווה חלק מפרויקט הסיום של מגמת הפיזיקה.
במסגרת פעילותה הקהילתית של חברת החשמל באשדוד התארחו תלמידי תיכון מקיף ט' בחברת החשמל בעיר, האזינו לסקירה על פעילויות החברה ויצאו עם העובדים לשטח לצפות ולהאזין להסברים על עבודות החברה בעיר.
כל דבר שאנחנו עושים משמעותו היא זיכרון נוסף למעיין החשיבה השופע במוחנו. זה כל מה שישאר לנו, הזיכרונות. לא התיק היקר הזה שקנינו בקניון, או השמלה האדומה הנחמדה משוק האיכרים, אלו לא ישרדו.
אלון צרויה, תלמיד כיתה י"א, ממקיף ט אשדוד, יו"ר מועצת התלמידים והנוער העירונית של אשדוד נבחר להיות נציג הנוער של ישראל באו"ם והוא מייצג אותנו בכבוד בימים אלה במסגרת וועדת האו"ם לענייני סמים.
בעקבות שיתוף פעולה שנוצר ביוזמת ראש מנהלת רובע י"א- י"ב מר שלמה נהון לבין מקיף ט'- מנהלת ביה"ס הגב' אסנת מורדו, ושרי ציוני- רכזת מעורבות חברתית, נבנו לאורך השנים כבר משנת 2012 תכניות עבודה משותפות הכוללת יוזמה חברתית.
במסגרת "חינוך לאקדמיה" ביה"ס מנגיש את התלמידים אל העולם האקדמיה במטרה לעודד את ההשכלה הגבוהה כבר מגיל תיכון. במהלך השנה מופעלת תכניות רבות הפונות לשכבות ז-י"ב ברמות לימוד שונות.
בחודש פברואר התקיים במקיף ט', שבוע מיוחד במינו- שבוע ההייטק. השבוע חשף את תלמידי המקיף לעולם המדע, התעשייה והטכנולוגיה מהיבטים שונים.
הצגת מדגם עבודות תלמידי שכבה ז' בהיסטוריה
השבוע חל שבוע גלישה בטוחה באינטרנט בסימן "30 שניות למחשבה לפני שיתוף והפצה". במהלך שבוע זה תלמידי ביה"ס בכל שכבות הגיל יעברו פעילויות חינוכיות בנושא , בהובלה של הייעוץ החינוכי, רכזת התקשוב, מחנכי הכיתות והרכזת החברתית.
ביום יום שני, 1/2/16 התקיים מפגש דיאלוג בין תלמידי כיתות י"א עם תלמידי ישיבת ירושלים ותלמידות אולפנת צביה מעלה אדומים במסגרת אירועי שבוע הידברות. המפגשים החלו בדינמיקות להכרות ושבירת הקרח והתפתחו לדיוני עומק על השונה והדומה בינינו .
במסגרת אירועי שבוע ההידברות ביום חמישי האחרון 28/1/16 התקיים מפגש מרגש עם ביסן אבולאבן המתמודדת הערביה מבית הספר למוסיקה ועם אמא שלה אולפאת.
בחודש דצמבר תלמידים נבחרים מכיתות ח' בליווי ובהנחיית יועצת השכבה אביטל ארז, השתתפו בסמינר עמיתים בנושא מניעת שימוש באלכוהול. במהלך הסמינר התלמידים נהנו מהרצאות וסדנאות שעסקו בנושא מניעת שימוש באלכוהול. צפו בהצגה שעוסקת בנושא וכן הכינו כרזות שקוראות למניעת אלכוהול.
ביום שלישי, 22.12.2015, התקיים ערב סיכום משלח לפולין ראשון מסוגו, במרכז מונארט לאומוניות אשדוד, אשר העבירו תלמידי כיתות י"ב של משלחת לפולין אוגוסט 2015.
כמסורת רבת שנים, ספריית ביה"ס משתתפת בפעילות ארצית "מצעד הספרים" – פעילות לעידוד וטיפוח הקריאה בקרב בני הנוער וזוכה בפרסים.
בתאריך ה-25/01 יצאו תלמידי כיתות י' לסיור במסגרת לימודי מגמת תקשורת לבית הדפוס של עיתון "ידיעות אחרונות" בראשון לציון.
כמידי שנה נוהגים במקיף ט' לקיים שבוע בריאות בית ספרי. במסגרת שבוע זה כלל תלמידי בית הספר נחשפו לפעילויות, סדנאות, הרצאות והצגות בנושאים שונים.
בית הספר, מינהל חברה ונוער במשרד החינוך, תחום ילדים ונוער בחברה העירונית ומינהל החינוך בעיריית אשדוד מובילים יחד מדיניות שרואה ומלווה את בני הנוער על הרצף החינוכי, מבוקר עד ליל. שותפות זו הובילה אל שיאו של יום, בו קיבלו בני הנוער תעודות הצטיינות וציון לשבח על תרומתם למען הקהילה בעיר. "
במסגרת הפרויקט של הכנסת שילוב הח"כים בבתי הספר העל יסודיים הגיעו מאיר כהן, שר הרווחה לשעבר לשאת דברים בפני תלמידי מקיף ט'. מאיר כהן שיבח את רמת הלימוד במקיף ט' ואמר "באשדוד יש כאן נוער איכותי ובמיוחד במקיף ט'. ביקשתי אותו במיוחד".
אייל תורג'מן, מורה לחינוך גופני במקיף ט' זכה בפרס החינוך הגופני לשנה"ל תשע"ה במחוז דרום כאות הוקרה על טיפוח החינוך הגופני והספורט. אייל הנו מורה בעל וותק של שתים עשרה שנים במקיף ט', משמש כרכז צוות החינוך הגופני.
חברת החשמל ועירית אשדוד שותפות זו השנה השישית בתכנית טו"ב (טכנאים ובגרות), יחד עם משרד החינוך והתאחדות התעשיינים במגמה להכשיר טכנאים בעלי תעודת בגרות שיוכלו להצטרף כעובדים בתעשייה.
בסוף חודש נובמבר יצאו תלמידי שכבה ט' לגיחה המסורתית בת היומיים בפארק אשכול שבדרום. זאת לאחר חודשיים של הכנות בליווי תלמידי המשצי"ם שהובילו את הגיחה. השנה היה הנושא של הגיחה יחידות צה"ל השונות: שייטת, צנחנים, דובדבן, גולני, צוללות, שלדג וגבעתי. את היחידה בחרו התלמידים ואימצו אותה. במהלך ההכנות התוודעו למורשת של היחידה אותה בחרו וגייסו אותה כדי להעצים את כיתתם מול שאר הכיתות המשתתפות בגיחה.
במסגרת שבוע העלאת המודעות לאוכלוסיות עם הצרכים המיוחדים באשדוד, הצוות החינוכי במקיף ט' בחר לפעול בצורה ייחודית. מקיף ט' משלב בתוכו תלמידים בעלי לקויות תקשורתיות- 5 כיתות בשכבות ז'- ח', ט, י ו-יב'. כחלק מקבלת הכיתות והכלתם ושילובם בביה"ס, בחרו בביה"ס להתייחס לחשיבות שילוב האוכלוסיות עם הצרכים המיוחדים.
תלמידי שכבה י"ב עברו סדנת הכנה שבה נכלל הסברה על סוגי הדם שונים הקיימים וכן על תהליך ההתרמה עצמו וכל שלביו. תהליך ההתרמה כלל בתוכו מספר שלבים שהשלב המרכזי הוא ההכנה הנפשית של התלמידים.
בחודש דצמבר 2015 התקיים ערב הורי שכבה י"א עם סגנית מפקדת לשכת גיוס ומפקדים בכירים במיל' במשרד הביטחון. הערב נפתח במחרוזת שירים ישראלים של חבורת הזמר של ביה"ס בהנהלתו של סשה פרומן.
רגע לפני שעולים על מדים, תלמידי שכבה י"א השתתפו בסדנה, שבמסגרתה שמעו על סיפורם האישי ועל שירותם הצבאי של הקצינים. מטרת הסדנה היתה הצגת תפקידים שונים ומאתגרים בהם יוכלו לשרת ולעלות את המוטיבציה לשירות צבאי משמעותי התורם למדינה. התלמידים נחשפו למידע בנוגע לאפשרויותיהם הרבות בצבא, תוך כדי התייחסות אישית לכל תלמיד ותלמיד.
עם קליטת תלמידי שכבה ז' בביה"ס מקיף ט', לאחר שהתלמידים, עוד מהיותם ביסודי, עברו תהליך ארוך וצמוד לקראת כניסתם למקיף- שיחות, הכרות עם ביה"ס, יום בסימן למידה ועוד..
תלמידי שכבה י"ב יצאו ל"יום בעקבות לוחמים", יום שכולו מוקדש לסיור בגולן, היכרות עם חבל ארץ זה וכיבושו במלחמת יום הכיפורים. בנוסף, תלמידי י"ב סיירו במיצג חילות, כאשר המטרה היא העלאת המוטיבציה לקראת הגיוס.
שכבה י"א היא שכבה משמעותית מבחינת התהליך שעוברים התלמידים לשלב הבא בחייהם, להיות חיילים. זהו הגיל שכולם כבר מקבלים את הצו הראשון, פשוטו כמשמעותו, התהליך הראשון שעובר התלמיד בהפיכתו לחייל.
תחת עננת המצב הביטחוני המתוח, אך במזג אוויר אידיאלי, התקיים מרוץ אשדוד ה-36 כמתוכנן.
על מנת לקדם את פעילותן של תנועות וארגוני הנוער, במקיף ט' בשיתוף עם תחום ילדים ונוער ציינו זאת ביזום פעילות ויום שיא. החברות בתנועת הנוער מציעה דרך אחרת לבלות את שעות הפנאי, מזמנת השתייכות לקבוצה חברתית קטנה והיכרות עם בני נוער מרחבי הארץ. תנועות הנוער מחנכות לערכים, אמונות, מחויבות חברתית, פיתוח מנהיגות והתנסות אמיתית בלקיחת אחריות (על חניכים צעירים, על עצמם, על הסניפים וכדומה).
כמו בכל שנה בית-ספרנו מנציח את זכרו ופועלו של ראש הממשלה יצחק רבין, שנרצח באכזריות על רקע דעות פוליטיות. השנה אנו מנציחים 20 שנה לרצח. רצח זה הוא אבל לאומי למדינת ישראל, עם זאת, מדינת ישראל נשארת חזקה וממשיכה להילחם למען שלום בדיוק כמו שיצחק רבין שאף אליו.
בחודש ספטמבר השתתפו תלמידי כיתות ז'6 ו- ז'7 בפעילות יוצאת דופן – "ליל המדענים " שהתקיימה במכללת סמי שמעון והייתה פתוחה לציבור הרחב.
בחירות ליו"ר מועצת התלמידים תשע"ו
לתפקיד זה, השנה נבחרו 2 תלמידות : שירה גז – י"א1, נועם שייב - י"2, אשר הציעו מועמדותן לתפקיד זה על מנת לקדם את העשייה של מועצת התלמידים הבית ספרית.במהלך השבוע הקרוב התלמידות תעבורנה בין הכיתות ותצגנה את המצע שלהן.ביום ה' 05.11.2015, יעברו נציגי מועצת התלמידים בין הכיתות וינחו את התלמידים על ההצבעה המתוקשבת.
תגובות: 0   צפיות: 6
במהלך השבועיים הראשונים לפתיחת שנת הלימודים תשע"ו התקיימה פעילות ערכית, חווייתית לתלמידי שכבות ז', ח', ט', י'.
נבחרת הכדור-יד של מקיף ט' בכיתות י'-י"ב זכתה במקום השלישי והמכובד בכל מחוז דרום.משחקי הגמר התקיימו באוניברסיטת באר-שבע מול בתי הספר: באר-שבע, דימונה וערד.
הורים יקרים,לאור המצב הביטחוני במדינה הוקדשו שיעורי החינוך במטרה לאפשר לתלמידים לשוחח ולשתף בתחושות וברגשות שלהם.נשמח להתעדכן במידה וישנן תגובות המעוררות פחדים אצל ילדיכם. במקרים אלו יש אפשרות להתייעץ עם יועצת השכבה או פסיכולוגית בית הספר. להלן מכתב בו הנחיות להורים מד"ר יוכי סימן טוב- מנהלת היחידה להתמודדות במצבי לחץ וחירום.
במצגת מוצגת התכנית של כיתת טו"ב י"ב8 במסלול לטכנאים ולהנדסאים
פדגוגיה
חינוך חברתי ערכי וקהילתי
הכנה לצה"ל
פינת יעוץ
הפינה להורות משמעותית
מרחבים מקצועיים
מועצת התלמידים
ספרייה
חקר שורשים
משלחת פולין
פינת זיכרון
שעת חירום
פורומים
מידעון חודשי
ארכיון כתבות
אנחנו בכותרות תשע"ט  
אנחנו בכותרות תשע"ח  
אנחנו בכותרות תשע"ז